Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.67.2021.1.JK2

Wnioskodawca ma możliwość odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r. od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych w 2020 r. wydatków poniesionych na zakup kotła grzewczego oraz na materiały budowlane/instalacyjne zużyte do wybudowania komina na garażu (komin odprowadza spaliny kotła ogrzewającego wyłącznie budynek mieszkalny) przyległym do budynku mieszkalnego, którego jest właścicielem, w ramach ulgi termomodernizacyjnej na podstawie art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ponadto, wykonanie usług budowlano-montażowych samodzielnie (tzw. systemem gospodarczym) nie wyklucza możliwości odliczenia wydatków na zakup materiałów budowlanych/instalacyjnych i kotła grzewczego w ramach ulgi termomodernizacyjne, jeżeli zostały faktycznie poniesione, udokumentowane fakturą VAT, od podatnika czynnika VAT, nie zostały zwrócone w jakiejkolwiek formie, zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ani nie są uwzględnione w ulgach podatkowych.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2021 r. (data wpływu 27 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest współwłaścicielem budynku mieszkalnego (współwłasność małżeńska). Budynek został wybudowany w latach 80-tych. Jest budynkiem mieszkalnym zgodnie z art. 3 pkt 2a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186, z późn. zm.). Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowana według skali podatkowej. W roku 2020 zostały poniesione wydatki na termomodernizację budynku. Został wymieniony stary kocioł na paliwo stałe – na nowy kocioł na paliwo stałe. Nowy kocioł spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Komisji UE 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe (Dz. Urz. UE L 193 z dnia 21 lipca 2015 r., s. 100). Kocioł posiada odpowiedni certyfikat. Wymiana starego kotła wiązała się z modernizacją istniejącej instalacji hydrauliczno-grzewczej (stara z lat 80-tych, nie nadawała się do użytkowania z nowym kotłem) oraz wybudowaniem nowego komina odprowadzającego spaliny z pieca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00