Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.120.2021.2.ŁZ

Kwalifikacja prac wykonywanych przez pracownika spółki jako działalności badawczo-rozwojowej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 maja 2021 r. (data wpływu 26 maja 2021 r.) uzupełnione pismem z 20 lipca 2021 r. (data wpływu 21 lipca 2021 r.) będącego odpowiedzią na wezwanie z 16 lipca 2021 r. nr 0114-KDWP.4011.120.2021.1.ŁZ (data nadania 16 lipca 2021 r., data odbioru 18 lipca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie w zakresie uznania czynności za prace badawczo-rozwojowe oraz możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania czynności za prace badawczo-rozwojowe oraz możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (…). (dalej jako „Spółka”) jest częścią międzynarodowego koncernu (…) (dalej jako „Grupa” lub (…)), (…) w dziedzinie układów przeniesienia (…), a także lidera technologii bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Każdego roku (…) przeznacza ponad sześć procent obrotów na badania i rozwój, przede wszystkim na wydajne napędy elektryczne oraz w celu stworzenia rozwiązań minimalizujących ilość wypadków drogowych na świecie. Innowacyjne rozwiązania technologiczne projektowane przez (…) pozwalają pojazdom widzieć, myśleć i działać. Czujniki, układy kierowniczy i elementy (…) współpracują ze sobą, aby pojazdy były bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i bardziej wydajne. Dzięki rozwiązaniom wprowadzanym przez (…) możliwa jest poprawa mobilności i wprowadzenie nowoczesnych usług nie tylko dla samochodów osobowych, ale również pojazdów użytkowych i rozwiązań dla przemysłu. Jako jeden z największych dostawców systemów (…) łączy pod jednym dachem wszystkie istotne technologie dla mega trendów w dziedzinie bezpieczeństwa, zautomatyzowanej jazdy, wydajności i e-mobilności, dzięki temu jest optymalnie wyposażona na potrzeby motoryzacji w przyszłości. (…) jest jednym z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. W maju 2015 roku firma (…) włączyła w swoje struktury (…) tym samym znacznie powiększając liczbę swoich oddziałów nie tylko na świecie, ale również w Polsce. (…) w Polsce zatrudnia obecnie ponad 8 tysięcy pracowników, stwarzając tym samym szanse na ich rozwój w ramach struktur aftermarketowych, zakładów produkcyjnych, centrów inżynieryjnych, a także wielu działach centralnych takich jak IT, Finanse czy Zakupy. (…) jest organizacją innowacyjną, która skupia pracowników o zróżnicowanych kompetencjach i kwalifikacjach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00