Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.859.2021.1.AKA

Ustalenie kursu waluty obcej, według której należy rozliczyć korekty sprzedaży i zakupów krajowych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia kursu waluty obcej, według której należy rozliczyć korekty sprzedaży i zakupów krajowych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

A. Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca, A. lub Spółka) posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Polski, jest polskim rezydentem podatkowym oraz jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług w zakresie obsługi logistycznej podmiotów prowadzących sprzedaż w tzw. kanale e-commerce. Działalność ta stanowi czynności opodatkowane, niekorzystające ze zwolnienia od podatku VAT.

W związku z prowadzoną działalnością Spółka wystawia i otrzymuje faktury w których kwoty stosowane do określenia podstawy opodatkowania są określone w walucie obcej. Przedmiotowe faktury dokumentują:

1)w odniesieniu do faktur sprzedaży - tzw. sprzedaż krajową, tj. odpłatną dostawę towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium Polski,

2)w odniesieniu do faktur zakupu - tzw. zakupy krajowe, tj. odpłatne nabycie towarów i usług na terytorium Polski.

Może się zdarzyć, że tak wystawione faktury oraz wskazane w nich podstawy opodatkowania wymagać będą korekty. Konieczność korekty może wynikać:

a)    z błędu rachunkowego lub innej oczywistej omyłki, która istniała już na fakturze pierwotnej (dalej: Przyczyna pierwotna), przykładowo z pomyłki w ilości lub cenie towarów          lub usług,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00