Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.64.2022.2.KK

Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży niezabudowanej działki wydzielonej z działki nr 1, obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 20 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie:

-opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży niezabudowanej działki wydzielonej z działki nr 1,

-obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 kwietnia 2022 r. (wpływ 19 kwietnia 2022 r.) oraz pismem z 28 kwietnia 2022 r. (wpływ 28 kwietnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Przedmiotem wniosku jest niezabudowana działka gruntu o powierzchni 0,3220 ha, powstała w wyniku podziału działki numer 1, położona w miejscowości (…) opisanej w księdze wieczystej (…).

Sprzedający nie posiada wiedzy kiedy zostanie dokonane geodezyjne wydzielenie działki, jednakże nastąpi to przed sprzedażą.

Wnioskodawca wraz z żoną nabyli działkę na prawach wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej – na podstawie umowy o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste z 17 października 2007 r. – jako użytkownicy wieczyści (z okresem trwania tego prawa do 17 października 2106 r.). Prawo użytkowania wieczystego gruntu objętego księgą wieczystą numer (…) nabyli – do Ich majątku objętego wspólnością ustawową majątkową małżeńską – od Gminy i Miasta (…), nadal pozostają ze sobą w związku małżeńskim, w którym obecnie obowiązuje ustrój rozdzielności majątkowej na podstawie umowy majątkowej małżeńskiej, objętej aktem notarialnym z 18 maja 2016 r., przy czym zapewniają, że wymieniona umowa majątkowa małżeńska nie została dotychczas zmieniona lub rozwiązana, dotychczas nie dokonywali podziału Ich majątku, który był objęty wspólnością ustawową majątkową małżeńską, a żadne z Nich nie wystąpiło z żądaniem ustalenia nierównych udziałów w majątku, który był objęty wspólnością ustawową majątkową małżeńską, w związku z czym prawo użytkowania wieczystego ww. gruntu przysługuje w udziałach po 1/2 (jednej drugiej) części każdemu z Nich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00