Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.339.2022.1MBD

W zakresie ustalenia, czy przy kalkulacji wysokości przysługującego Wnioskodawcy zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a updop, w ramach uzyskanej decyzji o wsparciu, Wnioskodawca może zaliczyć do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą wymienione w stanie faktycznym wydatki na zakup oraz montaż instalacji wentylacyjnej, przy założeniu spełnienia kryteriów określonych w § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe,

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 9 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy przy kalkulacji wysokości przysługującego Wnioskodawcy zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a updop, w ramach uzyskanej decyzji o wsparciu, Wnioskodawca może zaliczyć do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą wymienione w stanie faktycznym wydatki na zakup oraz montaż instalacji wentylacyjnej, przy założeniu spełnienia kryteriów określonych w § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu w Polsce, którego głównym przedmiotem działalności jest produkcja opakowań z tektury xxx. Wnioskodawca działa w wielu branżach. Wnioskodawca uzyskał decyzje o wsparciu w ramach (…) Specjalnej Strefy Ekonomicznej „…”. W tej kwestii udzielone wsparcie obejmuje działalność gospodarczą określoną według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług: Sekcji C: 16.24 - opakowania drewniane, 17.11- masa włóknista, 17.21 - papier falisty i tekstura falista oraz opakowania z papieru i tektury, 17.22 - artykuły dla gospodarstw domowych, toaletowe i sanitarne, z papieru, 17.23 - artykuły piśmienne, 17.29 - pozostałe wyroby z papieru i tektury, 18.12 - pozostałe usługi poligraficzne, 18.13 - usługi związane z przygotowaniem do druku i wspomagające drukowanie; wyroby w rodzaju stosowanych do drukowania, 20.52.10.0 - kleje, Sekcja H: 52.10 - magazynowanie i przechowywanie towarów, Sekcja J: 58.11.1 - książki drukowane, 58.13 - usługi związane z wydawaniem gazet, 58.19 - pozostałe usługi związane z działalnością wydawniczą, z wyłączeniem 58.19.3 oraz 58.19.2, Sekcji M: 69.20.29.0 - pozostałe usługi rachunkowo-księgowe, 74.10.12.0 - usługi w zakresie projektowania przemysłowego, 74.10.19.0 - usługi w zakresie pozostałego specjalistycznego projektowania. Uzyskanie decyzji o wsparciu pozwoli Wnioskodawcy w ciągu najbliższych kilku lat na rozbudowę hal produkcyjnych, zakup nowoczesnych maszyn, urządzeń pomocniczych do produkcji opakowań z tektury, wyposażenia budynków oraz stanowisk roboczych. W przypadku hali produkcyjnej, która będzie wykorzystywana do produkcji towarów mieszczących się w działalności wskazanej w decyzji o wsparciu Wnioskodawca poniósł wydatki dotyczące nabycia oraz montażu instalacji wentylacyjnej. Instalacja ta stanowi środek trwały Wnioskodawcy, który został ujęty w ewidencji środków trwałych. Jest ona niezbędna, aby hala produkcyjna mogła w sposób prawidłowy funkcjonować. Bez tego rodzaju instalacji hala produkcyjna nie uzyskałaby odpowiednich pozwoleń na jej użytkowanie. W tym względzie należy wskazać, że prawidłowo funkcjonująca hala produkcyjna oraz unowocześnienie linii technologicznych przyczynią się do zwiększania zdolności produkcyjnych zakładu Wnioskodawcy, a także stosowanie technologii wytwórczych, charakteryzujących się możliwie niską energochłonnością i ograniczonym wpływem na środowisko naturalne. To również pozwoli na wprowadzenie przez Wnioskodawcę do oferty bardziej zaawansowanych technologicznie produktów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00