Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.465.2022.1.DP

Czy Połączenie Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, które zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, tj. jego głównym lub jednym z głównych celów nie będzie uniknięcie lub uchylenie się od opodatkowania, nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczności rozpoznania jakiegokolwiek przychodu na gruncie przepisów ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 czerwca 2022 r. za pośrednictwem systemu ePUAP wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Połączenie Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną nie spowoduje konieczności rozpoznania po stronie Wnioskodawcy jakiegokolwiek przychodu na gruncie przepisów ustawy o CIT.

Uzupełnili go Państwo pismem z 5 września 2022 r.  (wpływ 5 września 2022 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie z 23 sierpnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka S.A. (dalej: "Wnioskodawca") jest spółką kapitałową prawa polskiego, mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: "CIT") od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

K sp. z o.o. (dalej: "Spółka Przejmowana") jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prawa polskiego, mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku CIT od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

Wnioskodawca i Spółka Przejmowana działają w ramach międzynarodowej grupy o nazwie P (dalej: "Grupa”) specjalizującej się w (…). Grupa planuje reorganizację działalności prowadzonej w Polsce w związku z niedawnym nabyciem przedsiębiorstw w Polsce od podmiotów trzecich. Reorganizacja będzie polegała na konsolidacji aktywów i pasywów dotychczasowych przedsiębiorstw (w tym aktywów i pasywów nowo nabytych przedsiębiorstw) w ramach jednego podmiotu prawnego, tj. w ramach Wnioskodawcy. Podstawowym celem biznesowym reorganizacji jest osiągnięcie synergii operacyjnej i oszczędności kosztów poprzez skupienie w jednym podmiocie prawnym wszystkich funkcji biznesowych, takich jak np. produkcja, sprzedaż, które są obecnie realizowane przez różne podmioty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00