Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.537.2022.2.WR

Dokument CMR przechowywany w formie elektronicznej, jako dowód w rozumieniu art. 42 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

W dniu 12 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z 12 października 2022 r., w zakresie ustalenia, czy dokumenty CMR otrzymywane i archiwizowane w formie elektronicznej mają moc dowodową zgodnie z art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 931 ze zm.) i czy po spełnieniu pozostałych warunków są wystarczające dla zastosowania stawki 0% dla realizowanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

Powyższy wniosek został uzupełniony pismem z 10 listopada 2022 r. (data wpływu: 10 listopada 2022 r.), które stanowiło odpowiedź na wezwanie z 2 listopada 2022 r., znak: 0111-KDIB3-3.4012.537.2022.2.WR.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego:

[…] jest spółką z siedzibą na terytorium Polski oraz polskim rezydentem podatkowym. Spółka podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka zarejestrowana jest jako czynny podatnik VAT oraz jako podatnik VAT UE.

Spółka prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, która podlega opodatkowaniu podatkiem CIT na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT.

Podstawową działalnością Spółki jest przetwórstwo ryb - Spółka to szybko rozwijająca się międzynarodowa firma wytwarzająca produkty spożywcze, przede wszystkim z owoców morza i łososia. Asortyment obejmuje produkty wędzone, świeże i mrożone w różnych formatach.

Wnioskodawca dokonuje w chwili obecnej oraz planuje w przyszłości nadal dokonywać wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (dalej: „WDT”), o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy o VAT. W celu zastosowania stawki podatku 0%, Spółka dokonuje WDT na rzecz nabywców posiadających właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy kod stosowany dla podatku od wartości dodanej, który nabywca podał podatnikowi. W terminie złożenia deklaracji VAT za okres rozliczeniowy, w którym Wnioskodawca wykazuje daną WDT, posiada on w swojej dokumentacji dowody, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00