Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 05.11.2004, sygn. OP/443/586/US/04, Zachodniopomorski Urząd Skarbowy, sygn. OP/443/586/US/04

1. Czy premie pieniężne nadal nie podlegają ustawie o podatku od towarów i usług, a tym samym rozliczanie odbywać się powinno wystawianymi przez Spółkę notami uznaniowymi? 2. Czy faktury korygujące wystawione w podanyw stanowisku podatnika sposób są prawidłowe na gruncie obowiązującej ustawy o podatku od towarów i usług?

Pytanie podatnika

Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny z którego wynika, że:

Pytanie 1.

Spółka dla celów związanych z bieżącą działalnością podpisała szereg umów na sprzedaż artykułów medycznych. Na mocy umowy Spółka zobowiązuje się do dostarczania zamówionych przez odbiorcę towarów a odbiorca zobowiązuje się do zapłaty za dostarczony towar gotówką lub przelewem w określonym terminie (z reguły jest to 60 lub 45 dni od daty wystawienia faktury). W przypadku kiedy odbiorca za dostarczony towar zapłaci w terminie wcześniejszym niż określony w umowie, Spółka zobowiązuje się do przyznania aptece dodatkowej premii pieniężnej w wysokości iloczynu wskaźnika procentowego premii dla danego przedziału terminu zapłaty i kwoty zapłaconej. Wysokość wskaźnika procentowego premii maleje wraz z długością faktycznego terminu zapłaty za fakturę np. 8 % przy zapłacie do 10 dni, 7,5 % przy zapłacie do 20 dni itd. Przy zapłacie w umówionym terminie płatności premia pieniężna nie przysługuje. Wysokość wskaźnika procentowego premii w danym przedziale terminowym ustalana jest indywidualnie dla każdego kontrahenta na podstawie historycznego i przewidywanego poziomu obrotów. Oprócz powyższych, typowych umów Spółka zawiera z niektórymi aptekami umowy handlowe powiązane z udzieleniem pożyczki. Pożyczka przeznaczona jest do wykorzystania w działalności gospodarczej kontrahenta. Umowy te pozwalają na ściślejsze związanie danego kontrahenta ze Spółką, np. przez zabezpieczenie minimalnego poziomu obrotów jaki kontrahent jest zobligowany wykonać. Niewykonanie zobowiązania może skutkować rozwiązaniem umowy i natychmiastową wymagalnością kwoty pożyczki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00