Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2007, sygn. IBPB2/436-5/07/MCZ/KAN-100/07/07, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB2/436-5/07/MCZ/KAN-100/07/07

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2007r. (data wpływu do tut. Biura 23 lipca 2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie obowiązków podatkowych związanych z nabyciem spadku obejmującego nieruchomość w Anglii oraz mieszkanie własnościowe w K. - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 lipca 2007r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie obowiązków podatkowych związanych z nabyciem spadku obejmującego nieruchomość w Anglii oraz mieszkanie własnościowe w K. W 2006r zmarł brat wnioskodawcy posiadający podwójne obywatelstwo polskie i angielskie. Na podstawie testamentu zarejestrowanego i zatwierdzonego w styczniu 2007r. w Sądzie Najwyższym Wielkiej Brytanii wnioskodawca posiadający wyłącznie obywatelstwo polskie nabył prawo do 15 % spadku pozostawionego przez brata w Wielkiej Brytanii i w Polsce. W skład masy spadkowej wchodzi m.in. budynek mieszkalny położony w Anglii oraz mieszkanie własnościowe (hipoteczne) położone w K. Stosownie do przepisów obowiązujących w Wielkiej Brytanii po dokonaniu wyceny został ustalony dla spadkobierców obowiązek uiszczenia podatku spadkowego w Wielkiej Brytanii. Podatek od nabytej w spadku przez wnioskodawcę części nieruchomości położonej w Polsce, wynosi 40% wartości ustalonej w operacie szacunkowym polskiego biegłego. Czy po uprawomocnieniu się postanowienia Sądu Rejonowego K. K. w sprawie stwierdzenia nabycia spadku i nabycia realnych praw do części mieszkania własnościowego położonego w K., na spadkobiercy wnioskodawcy ciąży obowiązek podatkowy wynikający z przepisów art. 5, 9 i 15 ustawy o podatku od spadków i darowizn w/w stanu prawnego obowiązującego na dzień śmierci brata (rok 2006) w sytuacji zapłacenia od części spadku położonego w Polsce - podatku w Wielkiej Brytanii w wysokości 40% wartości tego spadku?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00