Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2010, sygn. IPPP1-443-1061/09-2/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1061/09-2/BS

stawka podatku na wyroby ciastkarskie

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Podatnika, przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2009 r. (data wpływu 27 października 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego (dalej zwane: T.), jest znanym na rynku polskim producentem wyrobów ciastkarskich. W zakresie swojej działalności produkuje różne wyroby ciastkarskie, które nie zawierają środków konserwujących.

Do wyrobów tych należą:

  • grupa wyrobów tzw. galanterii czekoladowej, stanowiącej połączenie korpusu herbatnikowego lub waflowego z czekoladą,
  • pierniki zaparzane, oblewane, herbatniki z udziałem przypraw korzennych,
  • rurki cukrowo-waflowe suche i nadziewane oraz wafle przekładane nadzieniem tłustym suche i oblewane, jeżeli zawartość wody w waflach wynosi do 10% masy produktu finalnego,
  • rurki cukrowo-waflowe nadziewane, jeżeli proporcja wafla w produkcie w stosunku do nadzienia jest niewielka i służy jedynie nadaniu kształtu i oddzieleniu nadzienia od ewentualnej polewy.

Powyższe wyroby są produkowane z różnych rodzajów ciast. Jednakże wszystkie te wyroby, produkowane obecnie i w przyszłości, niezależnie od smaku, rodzaju i nazwy handlowej, będą wytwarzane w tej samej, charakterystycznej recepturowo zbliżonej technologii produkcji z zachowaniem sterylnych warunków pieczenia i pakowania, umożliwiającej wykluczenie stosowania środków konserwujących. Ze względów marketingowych, w szczególności w celu zainteresowania klientów wyrobami T., wyroby te mają różne nazwy handlowe, które mogą ulegać zmianom. Zmianom nazw nie towarzyszą istotne zmiany technologii produkcji oraz receptury. Czasem występują wyłącznie nieznaczne zmiany walorów smakowych, co do zasady, jednak zmiany nazw handlowych służą wyłącznie celom marketingowym. W związku z tym, zdaniem T., nazwy handlowe nie mają żadnego znaczenia dla klasyfikacji wyrobów T.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00