Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.03.2011, sygn. IPPP2/443-88/11-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-88/11-2/IG

Czy w świetle przepisu art. 43 ust. 1 pkt 29 a) w związku z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, czynności dokonywane odpłatnie przez komisje kwalifikacyjne działające w zakładach Wnioskodawcy podlegają zwolnieniu od opodatkowania VAT jako usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w przepisach odrębnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 21.01.2011 r. (data wpływu 26.01.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od opodatkowania podatkiem VAT usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.01.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od opodatkowania podatkiem VAT usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzącym działalność w zakresie sprzedaży i dostaw energii elektrycznej, sprzedaży oleju napędowego oraz świadczenia usług elektroenergetycznych.

Według art. 3 pkt 12 ustawy Prawo energetyczne (tekst jednolity w Dz. U. z 2006 r. Nr 89 poz. 625 ze zm., dalej: Prawo energetyczne), Wnioskodawca jest przedsiębiorstwem energetycznym. Struktura organizacyjna Wnioskodawcy obejmuje Centralę, Oddziały (Obrót, Dystrybucja i Paliwa) oraz 15 zakładów, świadczących usługi elektroenergetyczne na terenie całego kraju.

Przy niektórych zakładach Wnioskodawcy funkcjonują tzw. komisje kwalifikacyjne. Komisje te, powoływane na podstawie art. 54 ust. 3 pkt 3 Prawa energetycznego w drodze decyzji administracyjnych, wydawanych przez ministra właściwego do spraw transportu w zakresie eksploatacji urządzeń i instalacji energetycznych stosowanych w jednostkach organizacyjnych transportu kolejowego, wchodzą w skład przedsiębiorstwa Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00