Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2012, sygn. ILPP4/443-333/12-4/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-333/12-4/EWW

1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów?
2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania są:cło opłata manipulacyjna (opłata za świadczone usługi odprawy celnej)?
3. Czy też Spółka powinna przyjąć, że wyłącznie cło powinno zostać ujęte jako podstawa opodatkowania, a opłata manipulacyjna (opłata za usługi świadczone za dokonanie odprawy celnej), powinna zostać potraktowana jako import usługi?
4. Czy w związku z powyższym, w części B deklaracji VAT-UE/B Informacja o wewnątrzwspólnotowych nabyciach towaru powinien znajdować się nr NIP kontrahenta z faktury handlowej wystawionej przez austriacką firmę Y, czy też nr NIP firmy dokonującej przesunięcia towaru umieszczony na dokumencie SAD?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Z. reprezentowanej przez Pełnomocnika Radcę Prawnego Panią Y, przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2012 r. (data wpływu 27 lipca 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 15 października 2012 r. (data wpływu 18 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  1. prawidłowe - w zakresie uznania przemieszczenia towarów z Austrii na terytorium kraju jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, a także wykazania w informacji podsumowującej nr NIP przedstawiciela podatkowego działającego w Austrii w imieniu Wnioskodawcy,
  2. - w zakresie przyjęcia do podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów zarówno cła, jak i opłaty manipulacyjnej.
lub
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00