Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2012, sygn. IBPP3/443-1205/11/PH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

W zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 27 października 2011r. (data wpływu 4 listopada 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 listopada 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Przedmiotem głównej działalności Wnioskodawcy, tj. Odlewni Metali jest produkcja anod walcowanych z cynku, odlewniczych stopów cynku, zapraw cynkowo-aluminiowych, wałków i tulei z brązu i mosiądzu, mosiądzów modyfikowanych. W produkcji Spółka eksploatuje m. in. instalację typu IPPC (instalacja do odlewania metali niezależnych). Proces produkcji wyrobów ze stopów miedzi i stopów cynku przeprowadzany jest w elektrycznych piecach indukcyjnych kanałowych i tyglowych, W trakcie prowadzenia procesu prowadzona jest systematyczna kontrola temperatury w celu utrzymania pożądanych własności technologicznych wyrobu oraz ograniczenia emisji par metalu do atmosfery. Temperatura odlewania stopów cynku wynosi 450―500oC, a stopów miedzi (brązów i mosiądzów) 1180―1200oC w zależności od produkowanego gatunku stopu. Proces topienia składników stopowych w Odlewni Metali przeprowadzany jest w trzech piecach indukcyjnych kanałowych typu NIR 2,0 (stopy miedzi) oraz w jednym piecu indukcyjnym tyglowym typu PIT 100 (stopy cynku). Do powyższych procesów metalurgicznych podatnik wykorzystuje energię elektryczną zakupioną na podstawie Umów o sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług przesyłowych. Jednocześnie w cenie zakupionej energii elektrycznej podatnik płaci również podatek akcyzowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00