Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.01.2013, sygn. IPTPP2/443-951/12-2/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-951/12-2/JN

Stawka podatku VAT dla świadczonych usług dotyczących konwojowania i obsługi serwisowej urządzeń ATM.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2012 r. według daty nadania (data wpływu 12 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług dotyczących konwojowania i obsługi serwisowej urządzeń ATM jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług dotyczących konwojowania i obsługi serwisowej urządzeń ATM.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawarł umowę, na podstawie której świadczy na rzecz kontrahenta (niebędącego bankiem) następującą usługę kompleksową dotyczącą usługi konwojowania i obsługi serwisowej urządzeń ATM (będących jednocześnie bankomatami i wpłatomatami) w następującym zakresie:

  1. Na podstawie zlecenia zasilania urządzenia ATM (dokonywanego każdorazowo przez kontrahenta) pracownicy Wnioskodawcy przygotowują dokumentację.
  2. W dniu zasilenia konwojenci (uzbrojeni pracownicy Wnioskodawcy) pobierają dyspozycję i udają się do właściwego terytorialnie oddziału banku po środki pieniężne, pobierane w formie wypłaty zamkniętej. Środki pieniężne są następnie ładowane do kaset bankomatowych zgodnie ze zleceniem kontrahenta i konwojem dostarczane do miejsca położenia urządzenia ATM.
  3. Po wykonaniu transakcji TIA, która jest podstawą wykonania zasilenia urządzenia ATM następuje wymiana kaset bankomatowych.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00