Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2013, sygn. IBPBI/1/415-157/13/SK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-157/13/SK

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed rozpoczęciem jej prowadzenia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 04 lutego 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 06 lutego 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed rozpoczęciem jej prowadzenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06 lutego 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed rozpoczęciem jej prowadzenia.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W 2007 r. Wnioskodawczyni przystąpiła do egzaminu konkursowego na aplikację adwokacką, który zakończył się pozytywnym wynikiem. 20 lipca 2007 r. Wnioskodawczyni została wpisana na listę aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej. Aplikację adwokacką odbyła w latach 2007-2011. Ukończenie aplikacji stanowiło warunek wzięcia udziału w egzaminie adwokackim. W dniach 28-31 sierpnia 2012 r. Wnioskodawczyni przystąpiła do egzaminu adwokackiego, z którego również uzyskała pozytywny wynik. Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu adwokackiego dało jej prawo złożenia wniosku o wpis na listę adwokatów Izby Adwokackiej. Wpis na listę adwokatów został dokonany w dniu 14 listopada 2012 r. Dnia 15 stycznia 2013 r. Wnioskodawczyni złożyła ślubowanie adwokackie. W najbliższym czasie Wnioskodawczyni zamierza rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w formie kancelarii adwokackiej (PKD 69.10.Z.). W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawczyni zamierza prowadzić księgowość na zasadach ogólnych, a zdarzenia gospodarcze związane z tą działalnością zamierza ewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Wszelkie wymogi, jakie trzeba spełnić, aby uzyskać tytuł zawodowy adwokata i wykonywać ten zawód określa ustawa Prawo o adwokaturze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00