Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2013, sygn. IPPP3/443-681/13-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-681/13-2/SM

obowiązek wystawienia dokumentu towarzyszącego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22.07.2013 r. (data wpływu 26.07.2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku wystawienia uproszczonego dokumentu towarzyszącego (UDT):

  • w przypadku gdy dostawy i przemieszczenia wyrobów dokonuje sam klient jest prawidłowe,
  • w sytuacji, gdy klient zleca transport Spółce jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.07.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku wystawienia uproszczonego dokumentu towarzyszącego (UDT).

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka S.A. (dalej: Spółka) jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie hurtowej sprzedaży towarów na terenie całej Polski. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka sprzedaje m.in. wyroby akcyzowe (tj. alkohole oraz wyroby tytoniowe), od których została zapłacona akcyza, zwane dalej Towarami. Klientami Spółki są także podmioty nieposiadające miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, a nabywane wyroby akcyzowe przemieszczane są na terytorium innego państwa członkowskiego. Transakcja z podmiotami z innego państwa członkowskiego obejmuje dwa warianty:

Wariant I - dostawa i przemieszczenie Towarów na terytorium innego państwa członkowskiego, dokonywana jest przez samego Klienta, własnym samochodem lub samochodem wynajętym/użyczanym przez Klienta od podmiotu trzeciego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00