Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2014, sygn. ITPB1/415-493/14/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-493/14/AD

Ustalenie możliwości wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytego przez Wnioskodawcę budynku oraz jego amortyzacji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 kwietnia 2014 r. (data wpływu 23 kwietnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia możliwości wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytego przez Wnioskodawcę budynku oraz jego amortyzacji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia możliwości wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytego przez Wnioskodawcę budynku oraz jego amortyzacji.

W ww. wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest właścicielem nieruchomości budynkowej. Budynek ten wybudowany został w latach 60 XX wieku. Wnioskodawca nie dysponuje wiedzą, czy dla budynku została wydana decyzja pozwolenie na budowę. Budynek jest jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. Wnioskodawca uzyskał ekspertyzę techniczną, sporządzoną przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia zawodowe (budowlane), zgodnie z treścią której przedmiotowy budynek znajduje się w odpowiednim stanie technicznym oraz spełnia wymogi techniczne odnośnie co do bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania. Lokalizacja budynku w tym miejscu jest zgodna z postanowieniami prawa miejscowego. Burmistrz Miasta wydał Plan Zagospodarowania Przestrzennego, z którego wynika, że nieruchomość, na której znajduje się budynek przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną z dopuszczalnym dogęszczeniem oraz lokalizacją usług i rzemiosła nieuciążliwego nie wymagającego stref ochronnych. W stosunku do budynku została wydana decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w 2012 r., zgodnie z którą brak jest podstaw do wydania nakazu rozbiórki w trybie przepisów prawa budowlanego. Decyzja ta legalizuje istnienie budynku oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami z uwzględnieniem jego aktualnej funkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00