Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2014, sygn. IBPP4/443-403/14/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

Obowiązek oznaczania znakami akcyzy suplementu diety o kodzie CN 2106 90.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 27 sierpnia 2014 r. (data wpływu 2 września 2014 r.), uzupełnionym pismem z 6 listopada 2014 r. (data wpływu 12 listopada 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego jest:

  • prawidłowe w zakresie braku obowiązku oznaczania suplementu diety o kodzie CN 2106 90 znakami akcyzy,
  • nieprawidłowe w zakresie uznania suplementu diety o kodzie CN 2106 90 za wyrób akcyzowy.

UZASADNIENIE

W dniu 3 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie oznaczania suplementu diety znakami akcyzy.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 6 listopada 2014 r. będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 27 października 2014 r. znak IBPP4/443-403/14/LG.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

X sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem zajmującym się wyrobem produktów leczniczych i suplementów diety. Przedsiębiorstwo jest zainteresowane produkcją suplementu diety o nazwie A (dalej: suplement), który ma być przeznaczony dla osób starszych. Suplement będzie składać się z syropu glukozowo-fruktozowego, wody oczyszczonej, wyciągu etanolowego z kwiatostanu głogu 1:10, miodu wielokwiatowego, cytrynianu magnezu, koncentratu soku z czarnej porzeczki, koncentratu soku z granatu, aromatu porzeczkowego płynnego, suchego wyciągu ze skórek winogron Vitis vinifera (60% polifenoli), kwasu cytrynowego jednowodnego, mleczka pszczelego liofilizowanego, gumy ksantanowej, witamin: niacyna (amid kwasu nikotynowego), kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), ryboflawina (witamina B2), tiamina (monoazotan tiaminy), biotyna (D-biotyna), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6). Suplement ma być sprzedawany w szklanych buteleczkach o pojemności 120ml/250ml/500ml. W swojej zawartości będzie zawierał ok 14% alkoholu, a ze względu na swoje właściwości, jego sprzedaż będzie odbywała się w aptekach. Wyciąg z głogu i tiaminia pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu serca i układu naczyń krwionośnych. Magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego. Formuła jest stworzona dla ludzi starszych pragnących utrzymać swój organizm w dobrej kondycji. Zgodnie z założeniami Spółka przy planowanym procesie produkcyjnym przedmiotowego wyrobu będzie używać wyciągu etanolowego z kwiatostanu głogu w proporcji 1:10, który to będzie nabywany od dostawcy Spółki prowadzącego skład podatkowy. Kontrahent Wnioskodawcy prowadzący skład podatkowy w momencie sprzedaży wyciągu alkoholowego będzie odprowadzał do Skarbu Państwa podatek akcyzowy, a wyciąg będzie dostarczony do Spółki w beczkach, oznaczonych znakami akcyzy. Kolejno, Wnioskodawca zamierza mieszać otrzymany wyciąg etanolowy z pozostałymi składnikami suplementów zgodnie z przygotowaną recepturą, przelewać do odpowiednich buteleczek i dystrybuować do dostawców.

Ponadto w piśmie z 6 listopada 2014 r. Wnioskodawca wskazał, że kod CN suplementu diety o nazwie A to CN 2106 90.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00