Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2014, sygn. IPPP3/443-347/14-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-347/14-2/LK

nieuznania transakcji dostawy towarów dla niemieckiego kontrahenta za eksport pośredni

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2014 r. (data wpływu 15 kwietnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania transakcji dostawy towarów dla niemieckiego kontrahenta za eksport pośredni - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania transakcji dostawy towarów dla niemieckiego kontrahenta za eksport pośredni.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca, Spółka polska (1) zarejestrowana dla celów opodatkowania podatkiem VAT w Polsce, z aktywnym, polskim numerem VAT UE, zamierza dokonywać sprzedaży wyrobów na rzecz kontrahenta z aktywnym niemieckim numerem VAT-UE Spółki niemieckiej (2), zarejestrowanej dla celów rozliczania podatku VAT w Niemczech. Dostawy będą dokonane bezpośrednio na terytorium państwa trzeciego - Rosji, do Spółki rosyjskiej (3). Transport będzie organizowała Spółka rosyjska (3), odbierając towar bezpośrednio z magazynu Spółki polskiej (1), natomiast odprawy celnej w Polsce dokona Spółka niemiecka (2) lub w jej imieniu Spółka polska (1).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00