Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2015, sygn. ITPB2/4511-394/15/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-394/15/RS

Czy zniesienie współwłasności przedmiotowej nieruchomości, na której został wybudowany budynek wielorodzinny z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem, a następnie ewentualna sprzedaż wyodrębnionej nieruchomości (lokalu mieszkalnego) będą rodziły obowiązek zwrotu kwot uprzednio odliczonych w ramach tzw. ulgi na wynajem w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zniesienie współwłasności przedmiotowej nieruchomości, a następnie ewentualna sprzedaż wyodrębnionej nieruchomości (lokalu mieszkalnego) zrodzi obowiązek podatkowy w postaci zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 marca 2015 r. (data wpływu 12 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.

W wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Na podstawie zawartej w dniu 1 grudnia 1999 r. w formie aktu notarialnego umowy inwestycyjnej Wnioskodawczyni wraz z mężem została Inwestorem, uczestniczącym we wspólnym przedsięwzięciu polegającym na wybudowaniu budynku wielorodzinnego z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem (Przedsięwzięcie Inwestycyjne). Ww. umowa regulowała stosunki prawne i faktyczne między Inwestorami w trakcie realizacji Przedsięwzięcia Inwestycyjnego oraz niektóre inne stosunki prawne i faktyczne między Inwestorami, aż do czasu, gdy upłynie 10-letni okres od końca roku kalendarzowego, w którym wydana zostanie decyzja właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie budynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00