Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.02.2016, sygn. ILPP3/4512-1-252/15-5/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-252/15-5/AW

Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy przemysłowych komputerów mobilnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Jawnej przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2015 r. (data wpływu 2 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy przemysłowych komputerów mobilnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy przemysłowych komputerów mobilnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Firma Wnioskodawcy zajmuje się od ponad 20 lat dystrybucją komputerów mobilnych. Obecnie Firma skupia się na sprzedaży i serwisie przemysłowych komputerów mobilnych o masie do 1 kg mieszczących się grupowaniu PKWiU 26.20.11.0 Przenośne maszyny do automatycznego przetwarzania danych, o masie mniejszej i równej 10 kg takie jak: laptopy i notebooki; komputery kieszonkowe (np. notesy komputerowe) i podobne, które dla celów sprawozdań intrastat oznaczone są kodem, tj. jako przenośne maszyny do automatycznego przetwarzania danych, o masie nie większej niż 10 kg składające się co najmniej z jednostki centralnej klawiatury i monitora.

Przemysłowe komputery mobilne mają wygląd terminala ekran z klawiaturą, inne telefonu komórkowego, jeszcze inne tabletu.

Oferowane komputery mobilne posiadają wszystkie typowe dla komputerów elementy, jak: jednostkę centralną procesor, pamięć ulotną i trwałą wyświetlacz ciekłokrystaliczny o wielkości 3 do 5 cali (7-12 cali tablety), klawiaturę, akumulator oraz system operacyjny A dla urządzeń przenośnych, firmy B lub system operacyjny C. Dodatkowo komputery te wyposażone są zależnie od konfiguracji w moduły do bezprzewodowej transmisji danych jak WiFi, Bluetooth oraz GPRS, EDGE, HSPA, a także umożliwiają bezprzewodową transmisję głosu w sieciach telefonii komórkowej. Ponadto komputery te są wyposażane w czytniki kodów kreskowych, kart zbliżeniowych, kamery itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00