Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2016, sygn. 2461-IBPP3.4512.809.2016.1.EJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP3.4512.809.2016.1.EJ

brak obowiązku odliczania przez Filharmonię podatku naliczonego według art. 86 ust. 2a ustawy o VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 kwietnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 listopada 2016 r. (data wpływu 17 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku odliczania podatku VAT według proporcji wynikającej z art. 86 ust. 2a ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 listopada 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku odliczania podatku VAT według proporcji wynikającej z art. 86 ust. 2a ustawy o VAT.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (F.) jest czynnym podatnikiem VAT i posiada status wojewódzkiej samorządowej instytucji kultury instytucji artystycznej. Wnioskodawca posiada osobowość prawną i wpisany jest do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Województwo.

Przedmiotem podstawowej działalności Wnioskodawcy jest tworzenie i upowszechnianie kultury muzycznej, a także podejmowanie innych form działalności artystycznej. Co ważne, Wnioskodawca może prowadzić dodatkową działalność gospodarczą w oparciu o właściwe przepisy prawa, regulujące prowadzenie działalności gospodarczej.

Wnioskodawca pozyskuje przychody z prowadzonej działalności gospodarczej, w tym ze sprzedaży składników majątku ruchomego, z najmu i dzierżawy składników majątkowych, dotacji podmiotowych i celowych, środków otrzymanych od osób fizycznych i prawnych oraz innych źródeł. Jednostka otrzymuje również dotacje celowe. Dotacje podmiotowe są przekazywane Wnioskodawcy na dofinansowanie działalności bieżącej w zakresie działań statutowych, w tym na utrzymanie i remonty obiektów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00