Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2016, sygn. 1462-IPPB3.4510.964.2016.1.DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB3.4510.964.2016.1.DP

Czy koszty postępowania arbitrażowego mogą być kosztem podatkowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2016 r. (data wpływu 12 września 2016 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków stanowiących koszty postępowania arbitrażowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków stanowiących koszty postępowania arbitrażowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawarł z holenderską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (hol. V.) [dalej: Spółka A] umowę joint venture [dalej: Umowa JV], na mocy której strony zobowiązały się do powołania polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością [dalej: Spółka JV], w której każda z nich obejmie po 50% udziałów. Umowa JV przewidywała, że przedmiotem działalności Spółki JV będzie wytwarzanie produktów z surowców, które będzie ona nabywać od Wnioskodawcy, przy czym wytworzone produkty Spółka JV sprzedawać będzie na podstawie stosownej umowy [dalej: Umowa Dystrybucyjna] podmiotowi powiązanemu ze Spółką A, który będzie je dalej dystrybuować do swoich kontrahentów w Polsce i za granicą.

W wykonaniu powyższych zapisów Umowy JV, Spółka JV zawarła z powiązaną ze Spółką A belgijską spółką kapitałową [dalej: Spółka C] Umowę Dystrybucyjną.

Na mocy umowy pomiędzy Spółką JV, Spółką C oraz holenderską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, powiązaną ze Spółką A [dalej: Spółka B], wszelkie prawa i obowiązki Spółki C z tytułu Umowy Dystrybucyjnej zostały przeniesione na Spółkę B. Dla uproszczenia, w zakresie w jakim dalszy opis stanu faktycznego odwołuje się do Spółki B, odwołuje się również do Spółki C do czasu przejęcia jej praw i obowiązków z tytułu Umowy Dystrybucyjnej przez Spółkę B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00