Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2017, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.15.2017.2.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.15.2017.2.MG

brak opodatkowania na podstawie art. 19a ust. 8 ustawy sprzedaży usług medycznych w formie vouchera; zastosowanie art. 113 ust. 1 ustawy do sprzedaży usług medycznych w formie vouchera.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2017 r. (data wpływu 6 marca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 28 kwietnia 2017 r. (data wpływu 5 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • braku opodatkowania na podstawie art. 19a ust. 8 ustawy sprzedaży usług medycznych w formie vouchera;
  • zastosowania art. 113 ust. 1 ustawy do sprzedaży usług medycznych w formie vouchera

jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • braku opodatkowania na podstawie art. 19a ust. 8 ustawy sprzedaży usług medycznych w formie vouchera;
  • zastosowania art. 113 ust. 1 ustawy do sprzedaży usług medycznych w formie vouchera.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 28 kwietnia 2017 r. (data wpływu 5 maja 2017 r.) w zakresie doprecyzowania opisu zdarzenia przyszłego, wskazania przedmiotu wniosku, przeformułowania pytań oraz przedstawienia własnego stanowiska, a także o podpis osoby upoważnionej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (doprecyzowane w uzupełnieniu wniosku).

Wnioskodawca (dalej: Spółka) nie jest podatnikiem VAT. Spółka sprzedaje vouchery, które uprawniają do nieodpłatnego skorzystania z następujących usług: pośrednictwo w skontaktowaniu wypożyczalni z klientem w celu zawarcia umowy najmu samochodu, telefoniczna informacja, dostęp do strony www.

Klienci nabywają vouchery płacąc za nie cenę nominalną. Płatność za voucher następuje w momencie jego wydania lub w ściśle określonym terminie płatności wynikającym z dokumentów potwierdzających wydanie. Vouchery wydawane przez Spółkę mają ściśle określony termin ważności, po przekroczeniu którego tracą ważność i nie mogą zostać zrealizowane. Klient nie ma możliwości zwrotu vouchera. Jeżeli klient nie dokona realizacji vouchera przez upływem terminu ważności, Spółka nie zwraca gotówki. Po wygaśnięciu ważności vouchera klientowi nie przysługuje roszczenie o zwrot zapłaconej kwoty. W momencie wydania vouchera Spółka nie posiada wiedzy, z jakiego konkretnego świadczenia skorzysta jego posiadacz, kiedy konkretnie skorzysta z usług, a także jaka jest wartość tego świadczenia oraz stawka jego opodatkowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00