Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2018, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.405.2017.1, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.405.2017.1

Korzystający zobowiązany będzie również do uiszczania na rzecz Finansującego kwoty stanowiącej równowartość podatku od nieruchomości ustalonej decyzją właściwego naczelnika urzędu skarbowego. W ocenie Wnioskodawcy refinansowany przez Spółkę koszt podatku od nieruchomości na rzecz Finansującego również stanowi koszt w rozumieniu art. 22 ust. 1 u.p.d.o.f., a więc Wnioskodawca może zaliczyć tę kwotę do kosztów uzyskania przychodu proporcjonalnie do swoich udziałów w Spółce.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2017 r. (data wpływu 14 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ustalenia czy zawarta umowa będzie stanowić umowę leasingu oraz możliwości zaliczenia do do kosztów uzyskania przychodów opłat związanych z zawartą umową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ustalenia czy zawarta umowa będzie stanowić umowę leasingu oraz możliwości zaliczenia do do kosztów uzyskania przychodów opłat związanych z zawartą umową.

W uzupełnieniu wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, wspólnikiem spółki N. spółka jawna z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej Korzystający lub Spółka). Spółka jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24.03.1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, tj. jest kontrolowana przez obywateli Niemiec, państwa strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym i ma siedzibę w Polsce.

Spółka prowadzi ewidencję księgowa w formie pełnej księgowości (księgi rachunkowe). Wnioskodawca ma stałe miejsce zamieszkania na terytorium Niemiec i w Rzeczypospolitej Polskiej podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Spółka zamierza zawrzeć umowę ze Spółdzielnią Zakład Pracy Chronionej z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będącą podatnikiem podatku od osób prawnych (dalej Spółdzielnia lub Finansujący).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00