Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2018, sygn. 0112-KDIL4.4012.53.2018.2.JKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.53.2018.2.JKU

Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w całości lub w części zarówno w trakcie realizowania projektu pn. Ochrona różnorodności biologicznej, jak i po jego zakończeniu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2018 r. (data wpływu 6 lutego 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 6 marca 2018 r. (data wpływu 12 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku naliczonego w całości lub w części zarówno w trakcie realizowania projektu pn. Ochrona różnorodności biologicznej, jak i po jego zakończeniu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku naliczonego w całości lub w części zarówno w trakcie realizowania projektu pn. Ochrona różnorodności biologicznej, jak i po jego zakończeniu. Wniosek został uzupełniony w dniu 12 marca 2018 r. o doprecyzowanie opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jako jednostka samorządu terytorialnego ubiega się o przyznanie pomocy ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, działanie Ochrona różnorodności biologicznej. Nazwa projektu, który obejmuje te starania brzmi: Ochrona różnorodności biologicznej. Głównym celem projektu jest zachowanie i ochrona różnorodności biologicznej ze szczególnym uwzględnieniem zabytkowego założenia parkowego, położonego w Parku Krajobrazowym oraz zabytkowego parku. Projekt ma służyć mieszkańcom: dzieciom, młodzieży i dorosłym z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Cel główny zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych: 1. Ochrona in situ szansą zachowania siedliska wym. w Dyrektywie Siedliskowej, 2. Wzrost świadomości wszystkich grup wiekowych dzieci, młodzieży i dorosłych nt. znaczenia bioróżnorodności woj. potrzeby ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Na wydatki ponoszone na realizację działań projektowych Gmina będzie otrzymywała faktury zakupu, z podatkiem od towarów i usług naliczonym. Ze względu na zakres oraz wartość planowanych zamówień i zakupów towarów i usług Gmina będzie dokonywała zakupów od zarejestrowanych czynnych podatników VAT. Park jest zatem ważnym elementem infrastruktury komunalnej. Gmina nie pobiera opłat za korzystanie z Parku. Jest on udostępniany mieszkańcom nieodpłatnie. Gmina również nie udostępnia majątku w inny odpłatny sposób: nie ma wynajmu, dzierżawy itp. Gmina przystępując do projektu będzie wykonywała zadania własne nałożone na nią przez przepisy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00