Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2018, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.82.2018.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.82.2018.1.AG

Zastosowanie odpowiedniego kursu do przeliczenia wartości przychodu wyrażonego w walucie obcej na potrzeby podatku dochodowego od osób prawnych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13 lutego 2018 r. (data wpływu 26 lutego 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania odpowiedniego kursu do przeliczenia wartości przychodu wyrażonego w walucie obcej na potrzeby tego podatku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania odpowiedniego kursu do przeliczenia wartości przychodu wyrażonego w walucie obcej na potrzeby tego podatku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca dokonuje dostaw towarów dla kontrahentów krajowych i zagranicznych, które fakturowane są w walucie obcej i za które zapłata regulowana jest na rzecz Wnioskodawcy w tej obcej walucie. Dostawy tego samego produktu dla tego samego nabywcy mają miejsce czasem więcej niż raz w danym miesiącu kalendarzowym. Wnioskodawca w umowie z danym nabywcą uzgodnił, że dostawy takie są rozliczane i fakturowane na bazie miesięcznej, tzn. że Wnioskodawca po zakończeniu danego miesiąca (najpóźniej do 15 dnia tego następnego miesiąca) wystawia nabywcy jedną fakturę dokumentującą wszystkie dostawy dokonane na rzecz tego nabywcy w tym miesiącu, przy czym każda pojedyncza dostawa (w szczególności rodzaj towaru, jego ilość lub waga, cena jednostkowa, stawka podatku i wartość) wyodrębniona jest w oddzielnej pozycji na tej fakturze. Wnioskodawca i dany nabywca w umowie uzgodnili również, iż dla dostaw dokonanych w danym miesiącu jako datę sprzedaży przyjmować będą ostatni dzień tego miesiąca. I taka też data sprzedaży (tzn. ostatni dzień danego miesiąca) wskazywana jest na fakturze dotyczącej danego miesiąca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00