Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.62.2018.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.62.2018.1.JS

sposób nanoszenia znaków akcyzy na opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 marca 2018 r. (data wpływu 29 marca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie sposobu nanoszenia znaków akcyzy na opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 marca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie sposobu nanoszenia znaków akcyzy na opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalności gospodarczą polegającą na hurtowym obrocie różnymi napojami alkoholowymi o zawartości alkoholu powyżej 18%, wina oraz wina musującego, jako zarejestrowany odbiorca. Spółka nabywa wewnątrzwspólnotowo oraz sprowadza napoje alkoholowe na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Wyroby podlegają obowiązkowi oznaczania znakami akcyzy banderolami. Zgodnie z obowiązkiem oznaczania wyrobów akcyzowych, banderole podatkowe nabyte w kraju są nanoszone na butelki poprzez umocowanie odpowiednim klejem (od góry na zamknięciu i szyjce opakowania, w kształcie odwróconej litery U). Jednostkowe opakowanie & butelka jest wyrobem szklanym, szyjka butelki jest okrągła, śliska o nierównej powierzchni (z wybrzuszeniami na górze) oraz nakrętką o nierównej powierzchni.

Wnioskodawca w toku prowadzonej działalności, odnotował szereg przypadków gdzie naklejone banderole na szyjkę butelek napoi alkoholowych po pewnym czasie odklejały się. Wnioskodawca wskazuje, że banderola wykonana jest z nietrwałego papieru. Użyte w przepisach rozporządzenia określenie umocowanie odpowiednim klejem nie jest jednoznaczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00