Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.10.2018, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.592.2018.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.592.2018.2.KK

Brak możliwości zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 sierpnia 2018 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 1 października 2018 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zwolnienia od podatku usług szkoleniowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 1 października 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (zwany także dalej Spółką) zamierza prowadzić działalność gospodarczą m.in. w zakresie świadczenia usług szkoleniowych. Wykonywane przez Spółkę usługi szkoleniowe będą stanowiły usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, a więc nauczanie pozostające w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, jak również nauczanie mające na celu uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy do celów zawodowych. Wynagrodzenie Spółki za świadczenie usług szkoleniowych może być opłacane przez podmioty korzystające z tych usług (dalej określane jako usługobiorcy) z ich własnych środków pieniężnych albo w całości lub w części ze środków pieniężnych pochodzących ze środków publicznych. W przypadku gdy usługi szkoleniowe będą mogły być opłacone w całości lub w części ze środków pieniężnych pochodzących ze środków publicznych, to poza Wnioskodawcą i usługobiorcą będzie występował jeszcze operator. Operator to podmiot, który dysponuje środkami publicznymi i decyduje o ich przeznaczeniu. Pomiędzy operatorem a usługobiorcą zawierane jest porozumienie, które określa zasady współpracy, w tym warunki jakie muszą być spełnione aby usługi szkoleniowe mogły zostać opłacone ze środków publicznych. W zakresie opłacania świadczonych przez Spółkę usług szkoleniowych mogą wystąpić następujące przypadki:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00