Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2018, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.335.2018.1.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.335.2018.1.AA

Koszty uzyskania przychodów strata z tytułu kradzieży.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2018 r. (data wpływu 17 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu węglem i koksem (opałem) przy pomocy składów opału.

Zakupiony opał po przywiezieniu z kopalni, oferując do dalszej sprzedaży, Wnioskodawca magazynuje na utwardzonym i otoczonym wysokim ogrodzeniem placu. Przyjmowanie i wydawanie towaru powierza pracownikom przeszkolonym i o wieloletnim stażu pracy (z których był zatrudniony na stanowisku kierowniczym). Także tylko pracownicy Wnioskodawcy mają klucze do składu. Ruchy magazynowe są odnotowywane w kartotekach magazynowych, prowadzone zarówno przez pracowników na składzie, jak i przez służby finansowo-księgowe w siedzibie przedsiębiorstwa, aby eliminować pomyłki. Zapisy w tej dokumentacji są uzgadniane trzy razy w miesiącu. Corocznie odbywa się kontrola składu. Na składzie zainstalowany jest monitoring.

Pomimo tych działań doszło do utraty towaru handlowego.

O fakcie niedoboru Wnioskodawca dowiedział się, gdy upoważnieni przedstawiciele podatnika podczas corocznej kontroli powzięli wątpliwość co do zgodności ilości opału znajdującego się na magazynie z ilością wykazywaną w kartotekach magazynowych. Szczegółowa inwentaryzacja polegająca na ważeniu towaru wykazała niedobór.

Przedstawiciele Wnioskodawcy sporządzili protokoły dokładnie wskazujące ilość niedoboru w każdym sortymencie i wartość, które następnie zostały podpisanie przez osoby obecne przy tych czynnościach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00