Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.416.2018.2.ES, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.416.2018.2.ES

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności wartości diet z tytułu podróży służbowych (dojazdów do miejsca wykonywania działalności)?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2018 r. (data wpływu 14 września 2018 r.), uzupełnionym w dniu 7 listopada (data wpływu 13 listopada 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej diet z tytułu podróży służbowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej diet z tytułu podróży służbowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca mieszka w C. Od dnia 1 lutego 2016 roku wykonuje wolny zawód w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jako indywidualna praktyka lekarska w przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych na podstawie umów zawartych z tymi podmiotami. W ramach tych umów Wnioskodawca świadczy usługi udzielania świadczeń zdrowotnych polegających na pełnieniu dyżurów szesnastogodzinnych lub dwudziestoczterogodzinnych, zależnie od terminów i od potrzeb podmiotu leczniczego określonych grafikiem dyżurów ustalanym przez podmiot leczniczy. Z reguły jest od 6 do 11 dyżurów w ciągu miesiąca, średnio ok. 10. Do miejsca wykonywania działalności Wnioskodawca dojeżdża z miejsca zamieszkania samochodem stanowiącym przedmiot leasingu operacyjnego. Wnioskodawca wskazuje, że adres stałego miejsca wykonywania działalności nie jest jego adresem zamieszkania. We wpisie do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej jako adres głównego miejsca wykonywania działalności widnieją adresy Szpitali w R. i w G., w których Wnioskodawca udziela świadczeń zdrowotnych na podstawie umów z tymi podmiotami, czyli są to adresy inne niż adres zamieszkania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00