Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2019, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.454.2018.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.454.2018.1.AG

Straty w środkach obrotowych (środki pieniężne), powstałe w wyniku kradzieży dokonanej przez pracownika, nie stanowią dla Wnioskodawcy kosztów uzyskania przychodu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2018 r. (data wpływu 31 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Pani A (dalej jako Wnioskodawca) jest wspólnikiem spółki X (dalej jako Spółka).

Podatnikami spółki cywilnej są jej wspólnicy, dlatego skutki podatkowe są rozpatrywane dla Wnioskodawcy.

W latach 2002-2017 spółka P Sp. z o.o. (dalej jako spółka P), w której Wnioskodawca jest wspólnikiem, zatrudniała na stanowisku specjalisty do spraw finansowo-księgowych Panią J (dalej jako: Pracownik).

W ramach uzgodnionego zakresu obowiązków Pracownik miał gromadzić i przekazywać do biura rachunkowego dokumenty zakupów i sprzedaży, wyciągi bankowe, dowody kasowe. Ze względu na powiązania między Wnioskodawcą a spółką P, w ramach realizowanego zakresu obowiązków Pracownik posiadał uprawnienia do wykonywania transakcji na rachunkach bankowych zarówno spółki P, jak też Wnioskodawcy.

Prezes Spółki miał wgląd do rachunków bankowych Spółki i na bieżąco kontrolował płatności, jednak w historii rachunku bankowego co do zasady widoczne są nazwy kontrahentów a nie nr kont na jakie przekazywane były środki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00