Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2019, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.38.2019.1.LG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.38.2019.1.LG

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionych na sfinansowanie szkolenia pracowników i osoby zatrudnionej na umowę zlecenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 lutego 2019 r. (data wpływu 7 lutego 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionych na sfinansowanie szkolenia - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lutego 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionego na sfinansowanie szkolenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W celu lepszej realizacji celów firmy Spółka Akcyjna (Dalej: Wnioskodawca) wysyła swoich pracowników na szkolenia podnoszące ich kwalifikacje zawodowe pozwalające na lepszą realizację postawionych przed nimi zadań.

Dnia 22 listopada 2018 r. odbyło się szkolenia dla 15 pracowników zatrudnionych w Dziale Nadzoru Inwestorskiego na temat: .... Szkolenie dotyczyło obowiązujących wymagań wykonania i odbioru robót związanych z wykonaniem elementów stalowych dla obiektów budowlanych. Dotyczyło m.in. wymagań odnoszących się do jakości materiałów jakie mogą zostać użyte do budowy konstrukcji stalowych, a także jakości produktów spawalniczych, śrub montażowych, wykorzystania odpowiedniego sprzętu, zasady transportu i przechowywania konstrukcji stalowych, zasady wykonywania robót, itp.

Nadzór inwestorski polega co do zasady na kontrolowaniu procesu budowy, tak żeby odbywał się zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. Inspektorzy Nadzoru reprezentując inwestora na budowie, sprawdzają i odbierają roboty budowlane, kontrolują zgodność realizacji budowy na podstawie jej planów, kontrolują rozliczenia budowy i wiele innych. Dla inwestora nadzór inwestorski odgrywa zatem ważną rolę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00