Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.115.2019.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.115.2019.1.JS

w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na rzecz spółki niemieckiej oraz sposobu ich dokumentowania

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2019 r. (data wpływu 6 marca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na rzecz spółki niemieckiej oraz sposobu ich dokumentowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług na rzecz spółki niemieckiej oraz sposobu ich dokumentowania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej także: Spółka) jest spółką z siedzibą w Polsce podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Polski i prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie produkcji elementów technologii chłodniczej i klimatyzacyjnej. Wnioskodawca jest zarejestrowany w Polsce dla celów VAT.

Spółka jest jednym z producentów kontraktowych spółki z siedzibą w Niemczech podlegającej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Niemiec (dalej: Sp. Niem.). Sp. Niem. jest zarejestrowana w Polsce dla celów VAT.

Sp. Niem., w celu usprawnienia procesów sprzedażowych, planuje wdrożenie nowego modelu sprzedaży, polegającego na tym, że:

  • towary Sp. Niem. będą magazynowane w magazynie Wnioskodawcy położonym w Polsce wobec czego Wnioskodawca będzie świadczył na rzecz Sp. Niem. usługi logistyczno-magazynowe;
  • Sp. Niem. i Spółki nie będzie łączyła umowa najmu powierzchni magazynowej (ani jakakolwiek inna umowa przyznająca Sp. Niem. tytuł prawny do magazynu Spółki) strony będzie łączyła wyłącznie umowa o świadczenie usług logistyczno-magazynowych;
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00