Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.166.2019.1.PJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.166.2019.1.PJ

W przypadku podmiotu prowadzącego skład podatkowy odnotowanie obciążenia zabezpieczenia z tytułu produkcji alkoholu etylowego powinno nastąpić z chwilą, w której w stosunku do produkowanego wyrobu akcyzowego (alkoholu etylowego) w składzie podatkowym może powstać zobowiązanie podatkowe w akcyzie.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 lipca 2019 r. (data wpływu 30 lipca 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie określenia daty i wysokości obciążenia zabezpieczenia generalnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 lipca 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie odnotowywania rozchodu alkoholu z magazynu zamkniętego gorzelni w dokumentacji określającej ilość wyprodukowanego alkoholu etylowego i określenia daty i wysokości obciążenia zabezpieczenia generalnego.

We wniosku przedstawiono następujący zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi skład podatkowy i wytwarza alkohol w nowo wybudowanej gorzelni w ramach której stosowany jest system zamkniętego magazynu (zgodnie z § 8 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 10 maja 2017 r. w sprawie kontroli celno-skarbowej niektórych wyrobów akcyzowych). Kolumna destylacyjna w której odbywa się odpęd alkoholu etylowego z przefermentowanego zacieru, połączona jest bezpośrednio ze zbiornikami, do których przepływa oddestylowany alkohol etylowy. Na wszystkie połączenia rurowe, urządzenia produkcyjne i magazynowe nałożone są zamknięcia urzędowe w celu wyeliminowania dostępu do alkoholu etylowego i jego par. Dobowa produkcja gorzelni odnotowywana jest w księdze kontroli produkcji i rozchodu alkoholu etylowego i określana jest tylko w L objętościowych destylatu na podstawie przepływomierza magazynu zamkniętego gorzelni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00