Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.279.2019.1.PK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.279.2019.1.PK

Określenie podstawy opodatkowania w loterii audioteksowej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 listopada 2019 r. (data wpływu 3 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od gier w zakresie określenia podstawy opodatkowania w loterii audioteksowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 grudnia 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od gier w zakresie określenia podstawy opodatkowania w loterii audioteksowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej: Spółka, Zleceniobiorca) jest spółką kapitałową prawa polskiego, zarejestrowaną jako czynny podatnik podatku od towarów i usług, która podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Polsce.

Wnioskodawca organizuje loterie audioteksowe (dalej: Loterie) w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (dalej: UOG). Loterie są organizowane na podstawie zezwoleń wydawanych przez właściwego dyrektora izby administracji skarbowej. W tym celu Spółka składa stosowne wnioski o wydanie zezwolenia na urządzenie loterii, zgodnie z przepisami UOG.

Loterie są organizowane i przeprowadzane przez Spółkę w imieniu własnym, ale na zlecenie podmiotu prawa polskiego - zainteresowanego niebędącego stroną postępowania (dalej: Zleceniodawca), na podstawie zawartych umów. W konsekwencji, Wnioskodawca świadczy na rzecz Zleceniodawcy usługi organizacji Loterii - za wynagrodzeniem określonym w ww. umowach.

Organizacja i przeprowadzenie Loterii ze względu na złożony charakter i realia wymaga zaangażowania wielu podmiotów. Są to m.in. podmioty zaangażowane w poszczególne technicznie aspekty zorganizowania loterii (operatorzy telefonii komórkowej, agregatorzy, podmioty obsługujące internetowe systemy płatności), a także Zleceniodawca, jako podmiot zlecający Wnioskodawcy organizację Loterii lub podmiot zamawiający przeprowadzenie loterii u Zleceniodawcy, np. nadawca telewizyjny lub radiowy, który zawarł umowę ze Zleceniodawcą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00