Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2020, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.45.2020.2.BG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.45.2020.2.BG

czy usługi szkoleniowe nabywane przez Spółkę od zagranicznych podmiotów są objęte art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym czy płatności te podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem u źródła

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 stycznia 2020 r. (data wpływu 30 stycznia 2020 r.), uzupełnionym 10 marca 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy usługi szkoleniowe nabywane przez Spółkę od zagranicznych podmiotów są objęte art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym czy płatności te podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem u źródła jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 stycznia 2020 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy usługi szkoleniowe nabywane przez Spółkę od zagranicznych podmiotów są objęte art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym czy płatności te podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem u źródła. Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 3 marca 2020 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4010.45.2020.1.BG wezwano do ich uzupełnienia. Uzupełnienia dokonano 10 marca 2020 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Spółka Akcyjna (dalej: Wnioskodawca) jest rezydentem podatkowym w Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865 z późn. zm.; dalej: ustawa o CIT). W związku z tym podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w branży ... - głównym przedmiotem działalności jest produkcja ... . W ramach podnoszenia kompetencji swoich pracowników, w zależności od kwalifikacji, stanowiska pracy oraz zapotrzebowania, Wnioskodawca kieruje ich na szkolenia, warsztaty, kursy, studia, praktyki, etc. (dalej: Szkolenia). Szkolenia, w których uczestniczą pracownicy Wnioskodawcy dotyczą zagadnień związanych z branżą ..., ale również ogólnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej jak np.: zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu i sprzedaży, finansów, rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz innych umiejętności miękkich. Szkolenia organizowane dla pracowników przybierają różną formę, tj. wykładów, prelekcji, warsztatów oraz prac w grupach. Oprócz szansy na zdobycie wiedzy merytorycznej od ekspertów, pracownicy mają możliwość nawiązywania kontaktów, wymieniania się opiniami i doświadczeniami z innymi uczestnikami Szkoleń. Umiejętności i wiedza zdobyte podczas Szkoleń przekładają się na poprawę jakości pracy wykonywanej przez pracowników Wnioskodawcy. Ponadto, podnoszenie kwalifikacji pracowników jest niezbędne do utrzymania wiodącej pozycji oraz zachowania konkurencyjności Wnioskodawcy na rynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00