Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2020, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.251.2020.1.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.251.2020.1.MR

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2020 r. (data wpływu 30 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca Parafia jest jednostką organizacyjną kościoła, posiada osobowość prawną, co wynika z art. 5 i 7 ustawy z dnia 7 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 380). Nie prowadzi działalności gospodarczej, nie figuruje w ewidencji płatników podatku od towarów i usług, nie jest podatnikiem VAT czynnym, nie składała i nie składa deklaracji VAT-7. Parafia złożyła wniosek o przyznanie pomocy objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przedmiotem projektu jest renowacja witraży w kościele.

Operacja obejmuje swym zakresem roboty demontażowe i zabezpieczające, roboty przygotowawcze, renowacje witraży, zespolenie z szybą izolująco-ochronną oraz roboty wykończeniowe. Operacja ma charakter inwestycyjny - wymaga zgłoszenia robót i jako zabytek wpisany do rejestr zabytków wymaga pozwolenia konserwatora zabytków. Zakres prac jest zgodny z przedłożonym do wniosku kosztorysem inwestorskim, zgłoszeniem robót i pozwoleniem konserwatorskim. Operacja ma charakter ogólnodostępny. Projekt adresowany jest do całej lokalnej społeczności i poszczególnych jej grup, zapewni równy dostęp wszystkim mieszkańcom gminy zdrowym i grupom najbardziej potrzebującym, dotkniętym niepełnosprawnościami. Dzięki pozyskaniu dofinansowania Wnioskodawca będzie w stanie zrealizować operację w zakładanym terminie, zakresie rzeczowym i finansowym. Realizacja operacji będzie odbywała się na obszarze obowiązywania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023 w miejscowości () 1147 osób. Odbiorcami operacji będą mieszkańcy parafii tj. mieszkańcy wsi A, B, M. C, M. D, E oraz w części F, a także osoby przybywające do kościoła (turyści).

Na prowadzenie ww. prac zezwolenie wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. Realizacja operacji przyczyni się do ochrony zabytkowego obiektu, poprawy jego stanu technicznego oraz podniesie estetykę budynku. Dla projektu podpisana została umowa o dofinansowanie w dniu xx maja 2019 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00