Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.440.2020.1.MB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.440.2020.1.MB

Wykazanie na jednej fakturze VAT sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 września 2020 r. (data wpływu 14 września 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uprawnienia do wykazania na jednej fakturze VAT sumy wartości netto, z podziałem na sprzedaż objętą stawką 8% i 23% (pytanie z wniosku nr 2) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uprawnienia do wykazania na jednej fakturze VAT sumy wartości netto, z podziałem na sprzedaż objętą stawką 8% i 23% (pytanie z wniosku nr 2).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca świadczy m.in. usługi z zakresu instalacji ogniw i paneli fotowoltaicznych oraz serwisowania systemów fotowoltaiki. Usługobiorcami Wnioskodawcy są zarówno osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak również osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (dalej jako: Usługobiorcy).

Wnioskodawca w ramach świadczonych usług wykonuje między innymi instalacje paneli fotowoltaicznych, które są częściowo funkcjonalnie związane z obiektami zaliczanymi do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, a w pozostałej części zasilają w energię elektryczną budynki użytkowe (np. garaże). Zatem Wnioskodawca instaluje panele fotowoltaiczne, które częściowo zasilają w energię elektryczną obiekty zaliczane do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym oraz inne budynki użytkowe. Powyższa okoliczność jest każdorazowo ściśle określona w umowie, a Wnioskodawca odbiera oświadczenie od Usługobiorców, w którym odbiorca usługi potwierdza, iż instalacja paneli fotowoltaicznych będąca przedmiotem umowy jest w całości, bądź w części (w tym przypadku Usługobiorca określa w jakiej części), lub nie jest funkcjonalnie związana z obiektem budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

Na podstawie określonego przedmiotu umowy oraz oświadczenia odebranego od Usługobiorcy, Wnioskodawca stosuje właściwą stawkę podatku VAT z tytułu świadczonych usług montażu paneli fotowoltaicznych. Wnioskodawca stosuje stawkę 8% VAT w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych, które są funkcjonalnie związane z obiektami budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, o których mowa w treści art. 41 ust. 12a ustawy o VAT, z zastrzeżeniem art. 41 ust. 12b ustawy o VAT. Natomiast w części w jakiej panele fotowoltaiczne zaopatrują w energię inne obiekty niż opisane powyżej, Wnioskodawca stosuje stawkę podstawową tj. 23% podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00