Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2013 poz. 8828

Uchwała nr XXII/159/2013 Rady Gminy Zakroczym

z dnia 26 czerwca 2013r.

w sprawie opłat za świadczenia w prowadzonym przez Gminę Zakroczym - Gminnym Przedszkolu Publicznym w Zakroczymiu

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. - o samorządzie gminnym (j. t. Dz. U. z 2013 r., poz. 594), w związku z art. 5c pkt 1, art. 6 ust. 1 pkt 2 i art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 1991 r. - o systemie oświaty (j. t. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zmn.), Rada Gminy Zakroczym uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Usługi świadczone przez Gminne Przedszkole Publiczne w Zakroczymiu w zakresie realizacji podstawy programowej są realizowane bezpłatnie w wymiarze 5 godzin dziennie.

2. Czas realizacji podstawy programowej ustala się w godzinach od godziny7.00do godziny12.00.

§ 2. Świadczenia opiekuńczo - wychowawcze wychodzące poza zakres podstawy programowej, o której mowa w § 1 ust. 1 są odpłatne i obejmują w szczególności:

1. Zajęcia edukacyjno - opiekuńczo - wychowawcze rozszerzające zakres oddziaływań w poszczególnych obszarach określonych w podstawie programowej w tym:

1) zajęcia rozwijające indywidualny rozwój dziecka,

2) zajęcia rozwijające indywidualne zainteresowania dziecka,

3) zajęcia wspierające rozwój emocjonalny dziecka,

4) zajęcia wspomagające adaptację dzieci nowoprzyjętych do przedszkola,

5) współdziałanie ze środowiskiem rodzinnym dziecka poprzez integracyjne spotkania rodzinne organizowane z różnych okazji (dzień dziecka, dzień matki, dzień babci i dziadka i inne spotkania okolicznościowe),

6) tworzenie warunków do uspołecznienia dzieci poprzez różne gry i zabawy, udział w konkursach.

2. Realizacja własnego programu Gminnego Przedszkola Publicznego.

§ 3. 1. Za określone w § 2 świadczenia Gminnego Przedszkola Publicznego w wymiarze przekraczającym czas niezbędny na realizację podstawy programowej, ustala się opłatę w wysokości: 1,50 zł. (słownie: jeden złoty 50/100) za każdą rozpoczętą godzinę korzystania dziecka z dodatkowych świadczeń.

2. Opłatę miesięczną ustala się na podstawie stawki godzinowej określonej w ust. 1 oraz liczby godzin, w czasie których dziecko korzysta ze świadczeń określonych w § 2, zgodnie z deklaracją złożoną przez rodzica (prawnego opiekuna).

3. Miesięczna opłata, o której mowa w ust. 2 podlega obniżeniu w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu, proporcjonalnie za każdy dzień nieobecności - w stosunku do ilości dni, w których przedszkole było czynne dla dzieci w danym miesiącu.

§ 4. Opłata, o której mowa w § 3 nie obejmuje kosztów wyżywienia oraz zajęć dodatkowych organizowanych przez Gminne Przedszkole Publiczne na zlecenie rodziców (prawnych opiekunów).

§ 5. Zakres świadczeń oraz wysokość opłaty będzie regulowała umowa cywilno - prawna zawarta pomiędzy Dyrektorem Przedszkola a rodzicami (prawnymi opiekunami) dziecka, która określi w szczególności:

1) okres na jaki jest zawarta umowa,

2) dzienny wymiar czasu pobytu dziecka w przedszkolu,

3) zakres korzystania z posiłków.

§ 6. W przypadku, gdy dochód przypadający na jedną osobę w rodzinie nie przekracza dochodu obowiązującego przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego, opłata za świadczenie określone w § 2 stanowi odpowiednio 80% opłaty ustalonej zgodnie z § 3 za pierwsze dziecko, 60% opłaty ustalonej zgodnie z § 3 za drugie i kolejne dziecko.

§ 7. 1. Koszty wydawanych w Gminnym Przedszkolu Publicznym posiłków ponoszą rodzice lub opiekunowie.

2. Opłata za wyżywienie winna być wnoszona z góry w terminie od dnia 10 do dnia 15 każdego miesiąca.

3. W przypadku nieobecności dziecka trwającej dłużej niż jeden dzień, opłata za wyżywienie podlega zwrotowi w wysokości iloczynu stawki żywieniowej za jeden dzień przez liczbę dni nieobecnych w Gminnym Przedszkolu Publicznym.

4. Zwrot stawki żywieniowej za pierwszy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu przysługuje w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka przynajmniej z 1 (jedno) dniowym wyprzedzeniem.

§ 8. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy.

§ 9. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Przewodnicząca Rady Gminy Zakroczym


Wanda Janczarek

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00