Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego rok 2013 poz. 1113

Uchwała nr XXIX/330/2012 Rady Miejskiej w Kórniku

z dnia 28 grudnia 2012r.

w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania ich w zamian za uiszczoną opłatę

Na podstawie art. 40 ust. 1 i art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) oraz art. 6r ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 roku poz. 391 ze zmianami) Rada Miejska w Kórniku uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Określa się zakres obowiązywania systemu odbioru odpadów komunalnych, który obejmuje mieszkańców nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli nieruchomości niezamieszkałych na terenie gminy Kórnik.

2. System obejmuje odpady komunalne powstałe na terenach zamieszkałych oraz nie zamieszkałych, wyłączone są z niego odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

§ 2. 1. Na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych w zamian za uiszczoną opłatę odbierane są:

1) odpady komunalne zmieszane - w każdej ilości,

2) odpady selektywnie zbierane: papier i tektura, odpady opakowaniowe ze szkła, tworzywa sztuczne, metal - w każdej ilości,

3) odpady zielone - w każdej ilości, dostarczane samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w Czołowie, lub do kompostowni w Cielczy - zastępczej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

4) odpady problemowe:

a) odpady niebezpieczne i odpady problemowe pochodzące z gospodarstw domowych takie jak przeterminowane leki i chemikalia, farby i lakiery, będą okresowo odbierane 2 x w ciągu roku za pomocą mobilnego punktu zbierania odpadów niebezpiecznych i problemowych - tzw. gratowozu. Mieszkańcy mogą również dostarczać w ciągu całego roku w godzinach otwarcia punktu ww. odpady samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo,

b) zużyte baterie i akumulatory pochodzące z gospodarstw domowych, będą okresowo odbierane 2 x w ciągu roku za pomocą mobilnego punktu zbierania odpadów niebezpiecznych i problemowych - tzw. gratowozu. Mieszkańcy mogą również dostarczać w ciągu całego roku w godzinach otwarcia punktu ww. odpady samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo oraz do uprawnionych punktów odbioru w/w odpadów na terenie gminy (m.in. punktów sprzedaży akumulatorów). Zużyte baterie są również zbierane i odbierane w systemach zbiorki prowadzonych przeraz organizacje odzysku na terenach placówek edukacyjnych,

c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, będzie okresowo odbierany 2 x w ciągu roku za pomocą mobilnego punktu zbierania odpadów niebezpiecznych i problemowych - tzw. gratowozu. Mieszkańcy mogą również w ciągu całego roku w godzinach otwarcia punktu ww. odpady samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo oraz w systemie określonym przepisami w punktach sprzedaży przy zakupie nowego sprzętu.

d) meble i inne odpady wielkogabarytowe, będą okresowo odbierane 2 x w ciągu roku za pomocą mobilnego punktu zbierania odpadów niebezpiecznych i problemowych - tzw. gratowozu. Mieszkańcy mogą również dostarczać w ciągu całego roku w godzinach otwarcia punktu ww. odpady samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo,

e) odpady budowlane i rozbiórkowe, wytwarzane przez mieszkańców, mieszkańcy mogą dostarczać samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo. Nieodpłatnie przyjmowane są jednorodne odpady poremontowe i budowlane takie jak gruz (do 500 kg/rok/gospodarstwo domowe). Pozostałe zmieszane odpady poremontowe i budowlane przyjmowane są zgodnie z cennikiem punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Czołowie (dostępnym na stronie gminy pod adresem: www.kornik.pl).

f) zużyte opony mogą być dostarczane przez mieszkańców samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo. Opłata za odbiór wg cennika punktu selektywnego zbierania odpadów dostępnego na stronie Gminy.

g) tworzywa sztuczne takie jak styropian, opakowania wielomateriałowe typu Tetrapak, puszki aluminiowe mieszkańcy mogą dostarczać samodzielnie i na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy, zlokalizowanego w miejscowości Czołowo.

5) Do czasu uruchomienia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Czołowie, odpady problemowe, o których mowa w pkt. 1 ust. 4 winny być dostarczane do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Witaszyczkach.

§ 3. Terminy odbioru poszczególnych rodzajów odpadów podane zostaną w harmonogramach i dostarczone właścicielom nieruchomości, a także będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kórniku: www.kornik.pl

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Kórnik.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z mocą obowiązującą od 1 lipca 2013 roku.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Maciej Marciniak

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00