Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 października 2018 r., sygn. I SA/Lu 425/18

Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz-Roicka Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, WSA Monika Kazubińska-Kręcisz (sprawozdawca) Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Kożuch po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 10 października 2018 r. sprawy ze skargi G. M. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

W zaskarżonej interpretacji indywidualnej z dnia [...] r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdził, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2018 r. (uzupełnione pismem z dnia 13 lutego 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania przy świadczonych przez Gminę na rzecz mieszkańców usługach montażu instalacji jest nieprawidłowe.

Z uzasadnienia zaskarżonej interpretacji indywidualnej wynika, że we wniosku o jej wydanie przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Gmina M. będzie realizować projekt o nazwie "Instalacja zestawów solarnych na prywatnych domach mieszkalnych w Gminie M. " (dalej: "projekt"), obejmujący również "Dostawę i montaż zestawów solarnych do podgrzewania wody użytkowej w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy M. " oraz "Dostawę i montaż kotłów na biomasę w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy M. ", współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa L. na lata 2014-2020.

W ramach projektu, Gmina zawarła umowy z mieszkańcami, a następnie zawrze aneksy porządkujące do tych umów, które stanowią, że w zamian za odpłatność ze strony mieszkańca przewidzianą w dwóch ratach, Gmina wykona montaż i podpięcie instalacji na/w budynkach mieszkańców; udostępni te instalacje mieszkańcom, a następnie po okresie trwałości projektu przeniesie własność tych instalacji na rzecz mieszkańców. W aneksach zostaną szczegółowo uregulowane kwestie przeniesienia własności instalacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00