Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-03-18

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

Do świata o wysokim ryzyku związanym z cyberbezpieczeństwem powinniśmy się przyzwyczaić i w związku z tym wdrożyć w firmach odpowiednie rozwiązania i procedury – mówi Łukasz Bromirski, dyrektor ds. rozwiązań bezpieczeństwa w Cisco.

Jak duże jest teraz ryzyko cyberataków? Czy rośnie w tym roku z powodu konfliktu w Ukrainie i nadchodzących wyborów w wielu krajach?

Do świata o wysokim ryzyku związanym z cyberbezpieczeństwem powinniśmy się już przyzwyczaić. Wojna w Ukrainie, a nawet wcześniejsze wydarzenia, jak np. rosyjski cyberatak na Estonię w 2007 r., wiele zmieniły w krajobrazie globalnego i polskiego cyberbezpieczeństwa. Zwiększyła się liczba cyberataków – po agresji Rosji na Ukrainę liczba rejestrowanych dziennie incydentów dotyczących cyberbezpieczeństwa wzrosła o rząd wielkości. Dzisiaj są ich – dosłownie – tysiące. W Cisco obserwujemy to na bieżąco. Od lat pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwalają monitorować przesyłanie informacji w firmach, a w przypadku wojny w Ukrainie nasza komórka związana z cyberbezpieczeństwem, Cisco Talos, jest zaangażowana w zasadzie od samego początku konfliktu i wspiera w

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00