Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Data publikacji: 2007-05-25

Jak zmiana wymiaru czasu pracy pracownika wpływa na wysokość zasiłku

Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone pracownikowi za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Zasada ta nie będzie miała jednak zastosowania w przypadku zmiany wymiaru czasu pracy.

W przypadku zmiany umowy o pracę lub innego aktu nawiązującego stosunek pracy, która polega na zmianie wymiaru czasu pracy pracownika, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy. Zasada ta ma zastosowanie, gdy zmiana wymiaru czasu pracy miała miejsce zarówno w miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy, jak i w miesiącach poprzedzających powstanie niezdolności do pracy.
(?) Pracownik zachorował 21 maja 2007 r. i ma zwolnienie lekarskie do 31 maja 2007 r. Do 30 kwietnia 2007 r. był zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy, a od 1 maja 2007 r. jest zatrudniony na 3/4 etatu. Jak ustalić podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Ma prawo do wynagrodzenia określonego w stałej stawce miesięcznej.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00